5 IEMESLI KĀPĒC JŪSU BĒRNAM IZVĒLĒTIES TIEŠI KARATĒ NODARBĪBAS
- JurmalasKarate.lv
- 2021. g. 8. febr.
- Lasīts 2 min
Updated: 2021. g. 8. apr.
DISCIPLĪNA –
nav noslēpums, ka “austrumnieki” ir īpaši ar savu pieticīgo dzīvesveidu, nopietno attieksmi pret darbu, cieņu pret citiem cilvēkiem un tradīciju turpināšanu. Šī pieeja savā veidā arī tiek pārnesta karatē nodarbībās, kurās tiek mācīta pašdisciplīna (regulārs treniņu apmeklējums, punktualitāte, tīrības ievērošana) un disciplīna pret apkārtējiem, sākot ar saviem vecākiem, treneri un cīņu biedriem, beidzot ar skolas biedriem. Dažreiz vēlamā disciplīna tiek panākta meneša laikā, bet citreiz tam ir nepieciešams viss mūžs.
VESELĪBA –
karatē nodarbību bērniem pamatā ir vispusīga un harmoniska attīstība, ko sniedz daudzpusīgi treniņi, balstīti uz fizisko īpašību attīstīšanu, pamata karatē tehnikas apgūšanu – spēcīga pamata būvēšanu. Liela uzmanība tiek veltīta kustību koordinācijas attīstīšanai, vienmērīgi aktivizējot labās un kreisās ekstremitātes, līdz ar to arī abas smadzeņu puslodes. Papildus daudz laika tiek veltīts arī lokanības vingrinājumiem- kā zināms, laba lokanība un spēcīgs balsta kustību aparāts mazina traumu risku.
DAUDZPUSĪBA –
kad bērns ir ieguvis pamatzināšanas un prasmes, viņš priekš sevis var izvēlēties ko darīt tālāk. Talantīgākiem bērniem tiek ieteikta dalība sacensībās, kur viņi paši izvēlas vai viņi to vēlas, vai nevēlas. Ja bērns grib piedalīties sacensībās, viņš parasti izvēlas vienu disciplīnu, kura viņam vairāk padodas un labāk iet pie sirds, tās ir, KATA – formālo vingrinājumu, kustību izpildījums tiesnešu priekšā (nav cīņa) un KUMITE – cīņa ar pretinieku pēc noteiktiem noteikumiem (biežāk bezkontakta).
Ja tomēr bērns nevēlas turpināt sportiskās gaitas, saistot savu dzīvi ar dalību sacensībās, viņš turpina trenēties kā citi, bet bez dalības sacensības, apgūstot pašaizsardzības iemaņas, darbu ar tradicionālajiem japāņu ieročiem u.c..
IZAUGSME-
Nav noslēpums, ka katra karatista sapnis ir nopelnīt melno jostu. Jau no pirmās treniņu dienas karatisti tiecas uz jaunu virsotņu sasniegšanu. Atšķirībā no citiem sporta veidiem, kur sasniegumi mērāmi ar medaļām un kausiem, karatē tava izaugsme ir mērāma KJU un DAN pakāpēs, jeb jostās. Jo tumšāka josta, jo augstāks ir tavs sagatavotības līmenis. Jostu piešķiršana notiek regulāri speciālos eksāmenos, pārbaudot karatistu tehnisko, teorētisko un fizisko sagatavotību.
IZMAKSAS –
lai uzsāktu karatē nodarbības ir nepieciešams tikai sporta apģērbs un apavi (ja nodarbības notiek ārā, piemēram, stadionā). Ar laiku būtu vēlams tradicionālais karatē tērps Karate Gi, kura izmaksas ir sākot no 10 eiro. Parasti tāds tērps der 1-3 gadus, kamēr bērns izaug. Atkarībā no iestādes, nodarbību mēneša maksa var vispār nebūt vai būt ļoti zema ( sporta skolas gadījumā). Karatē klubos mēneša maksa svārstās videji no 30 – 60 eiro mēnesī.
Ja bērns un vecāki izvēlas dalību sacensībās, tad gan jārēķinās ar papildus izmaksām: KUMITĒ- kājsargi 30-50 eiro, cimdiņi 15-30 eiro (parasti nepieciešami divi komplekti, katrs savā krāsā), zobu sargi 3-50 eiro, ķermeņa aizsargs 30-60 eiro, divas jostas 5-15 eiro katra, specifiskais tērps 50-150 eiro. KATA – specifiskais tērps 50-250 eiro, divas jostas 5-15 eiro.
Jārēķinās arī ar to, ka katras sacensības vidēji maksā 30eiro + ceļa izmaksas.

Comments